ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14367113
*
nr 1436 7113
Spegel
med brodyr, 60x63 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 december 2021
kl 20:59:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/11 19:12:25
1
100 kr
5/12 12:54:56
2
250 kr
6/12 12:20:56
3
Vinnande bud
6/12 17:40:03
4
500 kr
6/12 17:40:03
3
600 kr (Budbetjänt)
6/12 17:42:13
4
700 kr
6/12 17:42:13
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brodyr spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1436 7113
Spegel
med brodyr, 60x63 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/11 19:12:25 | 1 | 100 kr |
5/12 12:54:56 | 2 | 250 kr |
6/12 12:20:56 | 3 | Vinnande bud |
6/12 17:40:03 | 4 | 500 kr |
6/12 17:40:03 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
6/12 17:42:13 | 4 | 700 kr |
6/12 17:42:13 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brodyr spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27